>> عزاداری متوسطه1 در دهه‌اول محرم-1438

عزاداری متوسطه‌ی دوره‌ی اول در دهه‌ی اول محرم-1438

به مناسبت شروع ماه محرم از دهم مهر ماه  به کمک دانش‌آموزان سیاه‌پوش کردن مدرسه آغاز شد . به‌یاری خداوند منان تکیه‌ی عطر سیب در نماز خانه آماده شد و امسال با کتیبه‌ای زیبا از زیارت عاشورا که دانش­ آموز خانم زهراالسادات خاتمی به تکیه‌ی عطر سیب هدیه داده بودند، فضا عاشورایی‌تر شده بود.

دانش‌آموزان پایه‌ی نهم به‌صورت خودجوش ایستگاه صلواتی با عنوان عشاق‌الحسین در راه‌روی هم‌کف به راه انداختند و در زنگ‌های تفریح از دوستانشان پذیرایی می‌کردند و نواهای عاشورایی پخش می‌کردند و حزب­ های قرآن را آماده کرده و دانش ­آموزان ثواب تلاوت قرآن‌خود را به شهدای کربلا به‌خصوص شخصیت عاشورایی‌ها که در برنامه‌ی صبحگاه با او آشنا شده بودند اهدا می‌کردند.

صفحه نبشته‌هایی که در مورد زندگی یاران امام حسین علیه‌السلام به بردها نصب و ده مسابقه‌ی جستجو از آن‌ها طراحی شد تا دانش‌آموزان با شرکت در این مسابقات شناخت بیشتری از شخصیت‌های کربلا به دست‌آورند.

از اول محرم زنگ صبحگاه ساعت 50 : 6 دقیقه نواخته می‌شد. دانش‌آموزان به تکیه‌ی عطر سیب می‌آمدند و زیارت عاشورا دسته جمعی تلاوت می‌شد وهر روز طبق جدول ارائه داده شده، نمایش رادیویی یکی از یاران امام حسین علیه‌السلام را اجرا می‌کردند. البته قبل از شروع نمایش با توضیحاتی درباره‌ی آن شخصیت، ذهنیت بچه‌ها به او روشن‌تر می­شد. برنامه‌ی بعدی عزاداری و سینه زنی بود  که هر روز یکی از دانش‌آموزان نوحه خوانی می‌کرد. بعد از برنامه بچه ها سر سفره‌ی احسان امام حسین علیه‌السلام می‌نشستند و صبحانه میل می‌کردند. هزینه‌ی صبحانه عزاداران از محل نذورات دانش‌آموزان وخانواده‌های یکی از همکاران محترم و تنخواه مدرسه تامین شد.

هم‌چنین در روز هشتم محرم علاوه بر مراسم عزاداری صبح، در ظهر هم مراسم دیگری برپا گردید، ساعت 30 : 12 زنگ به‌ صدا در آمد. دانش‌آموزان در مقابل ایستگاه صلواتی عشاق‌الحسین جمع شدند و به احترام آل‌الله بر زمین نشستند و به عزاداری پرداختند. خانم ها محدثه کرمی و ریحانه موسوی، سرودی حماسی اجرا کردند، در ادامه خانم ندا شهرستانی- دبیر عربی- نوحه سرایی کردند و دستههای عزاداری دانش‌آموزان همراه با علمدارانشان به حیاط رفتند و به سینه زنی پرداختند و برای اقامه‌ی نماز به سوی نمازخانه حرکت کردند و سپس بر ناهار برخوان کرم امام حسین  اطعام شدند. عاشورا به سر آمد اما تا سوم امام و یاران باوفایشان علیهم­السلام عزاداری ادامه داشت.