>> روز دانش آموز-متوسطه1

مراسم روز دانش‌آموز - 13 آبان 1395

به پاس گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دانش‌آموز و برای احترام به نام مقدس این عزیزان، روز سه ­شنبه یازدهم آبان در متوسطه‌ی1 مراسمی برگزار شد.

گروه اجرایی و دبیران در اجرای برنامه 13 آبان امسال به منظور شادی دانش‌آموزان، برنامه‌ریزی را از شهریور آغاز کرده بودند و در روز دانش‌آموز برای بچه‌ها برنامه اجرا کردند.

ابتدا  خانم ریحانه موذن فردوسی -دبير قرآن هشتم و بنای بندگی سه پایه- به مناسبت روز روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، آیاتی را که از سوره‌ی فتح انتخاب کرده بود، قرائت قرآن کرد.

سپس خانم مینو قرایی –مدیر متوسطه1- رهنمودهایی با موضوع ویژگی‌های رفتاری انسان گفتند.

از مدت‌ها قبل معلم‌های هنرهای نمایشی پایه‌ی هفتم و هشتم –خانم‌ها فاطمه امین مقدسی و طهورا سادات حسینی سعادت (که هردو فارغ‌التحصیل دوره هفدهم روشنگر هستند) همدست شده بودند و با اجرای نمایشی  با عنوان «اتفاقات زمان مطالعه‌ی درسی من» به صحنه آمدند.

خاطرات خانم شیبا ملک –دبیر فیزیک نهم- همراه با نمایش تصاویری از روز سیزدهم آبان 1358 از زبان ایشان که خود از دانشجویان پیرو خط امام و  از کسانی بودند که در تسخیر لانه جاسوسی شرکت داشتند، برگی از تاریخ را در مقابل چشمان دانش‌آموزان و بسیاری از معلم‌های جوان متوسطه‌ی1 گشود و برای بسیاری هم این تاریخ بخشی از زندگی بود...

خانم‌ها دکتر زهرا مجاهدی –مسئول استعدادیابی-  و حمیده احمدی بزرگ -دبير سواد رسانه ای هشتم و رایانه نهم و دهم- خانم‌های دانش‌آموز نرگس لطفی و نرگس رضوی را به پاس فعالیت تحقیقاتی در رابطه با طرح استعدادیابی در سال گذشته تشویق کردند.

مسئولین کتابخانه هم مانند همیشه در صحنه بودند خانم فاطمه رحمانی پور- مسئول کتابخانه که فارغ‌التحصیل دوره‌ی دوم روشنگر هستند- به همراه همکارشان خانم معصومه سعادت –کتابدار- مسابقه‌ی کتابخوانی اجرا کردند.

تا به حال آشپزی بدون اجاق گاز دیده‌اید؟ خانم‌ها سونیا نجفی نسب - دستیار معلم راهنمای هشتم دبیرتربیت بدنی سه پایه- و راضیه سادات جلالی تهرانی -دستیار معلم راهنمای هفتم و فارغ‌التحصیل دوره هفدهم-زهرافیض مهدوی -دستیار معلم راهنمای نهم- این امر را به مسابقه گذاشتند.

این خانم‌ها فرصت داشتند در 7 دقیقه، با 8 نوع مواد غذایی که در اختیاشان قرار می­گرفت، همراه با رعایت نکات بهداشتی و تزیین مناسب، غذایی سرد را آماده کنند. سه دانش‌آموز از سه پایه همراه با سرپرستی خانم فاطمه کلاهدوز –معاون اجرایی- ناظر و داور مسابقه بودند. برنامه‌ی هیجان­ انگیزی بود چون هر کدام از دستیار معلم راهنماها که برنده می ­شد، همه‌ی دانش‌آموزان پایه‌اش 10 امتیاز می‌گرفتند. هر سه شرکت ­کننده با تلاش و تمرکز فراوان توانستند برنده شوند و دانش‌آموزان هر سه پایه امتیاز کسب کنند.

اجرای دکلمه با عنوان «من از نسل امروز و حسین فهمیده از نسل دیروز» با اجرای زیبای خانم  فاطمه حلمی -مسئول فرهنگی کتابخانه و دبیر انشا هفتم- که همراه با اجرای نقاشی زنده سرکار خانم فاطمه سادات تهرانی نژاد -مربی پرورشی و دبیر طراحی صحنه- بود کاری بسیار زیبا و آموزنده بود.