>> مرحله‌اول مسابقه‌کتابخوانی-مبانی تربیت

مرحله‌ی اول مسابقه‌ی کتابخوانی-مبانی تربیت

در عصر حاضر با گسترش روابط اجتماعی، نیاز به بازتعریف چگونگی و چرایی مرابطه‌ی با غیر، در کنار بیان ضوابط تربیت نفس، بیش از پیش احساس می‌شود. معارف دینی، با دقت و موشکافانه، این مبانی و ضوابط را بیان کرده‌اند.
حضرت آیت‌الله ‌العظمی حاج‌ آقا مجتبی تهرانی رحمة‌الله‌علیه؛ با نگاهی اجتهادی، دورنمای نظام تربیت اسلامی را در قالب سلسله مباحث «ادب الهی» ترسیم کرده‌است.

برای مسابقه‌ی کتابخوانی این دوره؛ دومین اثر از این مجموعه، با عنوان «مبانی تربیت» که مجموعه‌ی اصول نظری و عملی خودسازی و دیگرسازی، در آن گردآمده است؛ درنظرگرفته شده است. با توجه به این‌که هر کس به هر اندازه‌ای ساخته شده است،  وظیفه دارد دیگرسازی کند، شناخت این مبانی، برای تربیت در ابعاد و محیط‌های مختلف، ضروری است. ویژگی بارز این کتاب بیان راهکار عملی و تطبیق معارف اسلامی با مسائل روز است که حقیقتاً می‌تواند خلأ تربیتی جامعه را مرتفع کند.

این کتاب در سه مرحله مطالعه می‌شود. مرحله‌ی‌ اول از ابتدا تا پایان فصل ششم است. شما می‌توانید با پاسخ به سوالات مربوط به این بخش در مسابقه کتاب‌خوانی شرکت کرده و پاسخ‌نامه‌ی‌ خود را تا پایان روز چهارشنبه هفدهم آذر 95،  به روابط عمومی مقطع تحویل دهید.

کتاب و  برگه‌یسوال‌ در روابط عمومی مقاطع موجود است.


 

 

    
    
   حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی روشنگر است
   تهران - شهرک قدس (غرب) - فاز 6 - بلوار ایوانک (غرب یادگار امام) - خیابان گل افشان جنوبی
   تلفن: 42896000 و 17-88082610 - فاکس: 88082619- ایمیل: info@roshangar.sch.ir