>> آقای دکتر امیر حسین بانکی در متوسطه 2


 

آقای دکتر امیر حسین بانکی در متوسطه 2

صبح روز سه‌شنبه پنجم بهمن ماه 95 با نماز شروع شد. آقای دکتر اميرحسين بانكي پورفرد به مدرسه دعوت شده بودند و از راه دور، از اصفهان خود را سر صبحی به نمازخانه روشنگر رسانده بودند تا در چراغ نماز که همیشه روشن است، بدمند.

 

اول دفتر کلام خدا بود و ایشان چنین آغاز کردند که «الحمدلله همۀ دختران خوب ما نماز خوان هستند و به نماز توجه خاص دارند ولی چون همۀ ما احتیاج به شفاعت اهل بیت و ائمه اطهار داریم، به فرموده امام صادق علیه‌السلام: «لَا يَنَالُ‏ شَفَاعَتَنَا مَنِ اسْتَخَفَّ بِالصَّلَاةِ». شرط شفاعت در اهمیت دادن به نماز است و خواندن نماز در اول وقت و بخش دیگر به جماعت خواندن نماز است. در ثواب نماز جماعت آمده است که اگر جن و انس قلم بردارند و بنویسند و همه درختان قلم و دریاها مرکب شوند نمی‌توانند ثواب نماز جماعت بیش از ده نفر را بنویسند. پس مراقب باشیم در اول وقت و به جماعت نماز بخوانیم. نماز راه ارتباطی ما با خداوند است. با حضور قلب و با خشوع نماز بخوانیم که اگر نماز ما قبول شود سایر عبادات هم قبول می­شود.

الصلاة عمود الدِّين ... فَان قُبِلَت قُبِلَ ما سواها و ان رُدَّت رُدَّ ما سواها ؛ نماز عصاره زندگی است، هر نقصی در نمازمان باشد در زندگی ما عیان می‌شود. اگر می‌خواهید درست زندگی کنید نماز را درست بخوانید.