>> آقای استفان فریدریش شفر (عبدالله) در متوسطه2

آقای استفان فریدریش شفر (عبدالله) در متوسطه2

در نهمین روز از دهه فجر میزبان عبدی از سرزمین آلمان بودیم. نومسلمانی که مسیحی متولد شده ولی کیش قبل از اسلام خود و والدینش و بیشتر هموطنانش را لائیک می‌داند. خودش را عبدالله می‌خواند و در گذرنامه و شناسنامه استفان فریدریش شفر  است.

دوستی مسلمان که آداب اسلام را کامل ادا نمی‌کرده، در فرصتی به او می‌گوید: «اسلام دین حق است». این جمله برای او فقط نه یک جملۀ خبری بلکه محرکی بوده تا بخواهد دلیل این جمله را بداند. چون عادت به تحقیق و مطالعه داشته، چندین کتاب ترجمه شده به آلمانی درباره اسلام مطالعه می‌کند و مسلمان می‌شود. در ابتدا به مذهب اهل تسنن وارد می‌شود. کتاب­های روایی زیادی می‌خوانده که در آن به خلافت ابابکر و عمر و عثمان و امام علیعلیه‌السلام اشاره کرده.

روایتی ‌خوانده که اگر در یک کفه ترازو ایمان ابوبکر و در کفه دیگر کل ایمان را قرار دهند، ایمان ابوبکر بیشتر است. دو سال سنی بوده، در مورد امام علیعلیه‌السلام می‌خواند، پیامبر در حضور ابابکر، عمر و عثمان فرمود: پرچم خیبر را به دست کسی می‌دهم که ایمانش از همه قوی­تر باشد و خدا او را دوست دارد. باز هم به تحقیق در مورد امام علیعلیه‌السلام میپردازد.  در مسئله قضاوت­ های امام‌علیعلیه‌السلام  پی به عدالت او میبرد و شیعه میشود. میگوید نتیجه گرفتم آنچه شیعیان می‌گویند، درست است. من الان که می‌گویم احادیث اهل سنت و اهل شیعه را دیده‌ام و الان می‌بینم که در آیه قرآن «ان الصلاه ننهی عن الفحشاء و المنکر»، یعنی نماز شما را از زشتی­ ها دور می‌کند. پس چرا وهابی­ ها، مسلمان‌ها را می‌کشند. پس درست نیست. نماز اثر درونی دارد که بر بیرون آدمی هم اثر می‌گذارد. الان با تمام وجود شیعه هستم و می‌گویم در زمان حکومت امام علیعلیه‌السلام  عدالت برقرار شده است. هم سنی­ ها و هم شیعیان به مهدویت اعتقاد دارند. او عدالت‌گستر است.

خود اسلام خوب است. حکم اسلام از مسلمانان جداست. من کتاب رفتار پیامبر با زنان را مطالعه کردم. می‌گویم اسلام دین حق است ولی بعضی خلاف آن عمل می‌کنند. امام علیعلیه‌السلام، اولین الگو و پس از آن امام حسنعلیه‌السلام و امام حسینعلیه‌السلام  و سایر ائمهعلیهم‌السلام  هستند که رفتار خوب آنان باید سرمشق ما باشد. امام خمینی رحمه‌الله‌علیه سی سال قبل از پیروزی انقلاب تلاش کرد تا مردم بفهمند اسلام چیز خوبی است و انقلاب پیروز شد. الان امام خامنه‌ایحفظه‌الله‌تعالی‌علیه همان‌طور ادامه می‌دهند. به خطبه (سخنرانی) نوروز گوش کنید. شعارهای هر سال باید انجام شود. یعنی کارهایی که باید انجام شود مثل اقتصاد مقاومتی. اگر تلاش کنیم در تولید نیازمند خارج نباشیم، تحریم­ ها کمتر مؤثر است. با تلاش خودمان اثر تحریم‌ها را کم کنیم.

 

    
    
   حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی روشنگر است
   تهران - شهرک قدس (غرب) - فاز 6 - بلوار ایوانک (غرب یادگار امام) - خیابان گل افشان جنوبی
   تلفن: 42896000 و 17-88082610 - فاکس: 88082619- ایمیل: info@roshangar.sch.ir