>> انقلاب شناسی-متوسطه1

انقلاب شناسی

گروه پرورشی متوسطه دوره اول از مدت‌ها قبل با برنامه‌ریزی بسیار حساب شده قصد داشتند که یک دوره انقلاب ‌شناسی راه بیندازند. به همین منظور موضوعات مختلف مرتبط با انقلاب را بین کلاس‌های مختلف تقسیم کردند و هر کلاس رفت دنبال پژوهش و جمع‌آوری مطلب وابزار و هرچه که بتوان به وسیله آن مفهوم رسانی کرد.

جدول تقسیم انقلاب شناسی

کلاس

موضوع

هفتم

روزشمار انقلاب

هشتم الف

نمادهای انقلاب

هشتم ب

امام خمینی رحمه‌الله‌علیه و انقلاب

هشتم ج

شهدا و انقلاب

نهم الف

ویژگی‌های حکومت پهلوی

نهم ب

چهره‌های اصلی انقلاب

روز دوازدهم بهمن روز بازدید از کلاس‌ها و ارائه فعالیت دانش‌آموزان بود. هیئت داوران: خانم‌ها  مینو قرایی (مدیر متوسطه1)، شیبا ملک (دبیر فیزیک)، فاطمه کلاهدوز (معاون اجرایی)، زهرا مجاهدی (مسئول استعدادسنجی)، حمیرا نیاورانی (دبیر ادبیات فارسی هشتم)، مهدیه مدنی (معلم راهنمای نهم)،مینا قرایی-شادباش- (معلم راهنمای هفتم)، نسرین بصائری (مسئول سایت و دبير رایانه هفتم)، طوبی غریب شاه (ناظم و دبیرجغرافيای سه پایه و مطالعات اجتماعی هفتم) و فاطمه موحدی (دبیر سواد رسانه‌ای هفتم و رایانه هشتم) به ترتیب کلاس‌ها را دیدند و رای صادر کردند.

کلاس نهم ب؛ با رای هیئت داوران، رتبه نخست را کسب کرد. موضوع این کلاس چهره‌های اصلی انقلاب بود. آن‌ها به همه چهره‌ها پرداخته بودند. زمان ورود داورها، نماینده کلاس به‌خوبی توضیح می‌داد. کلمه ظهور و انقلاب را بزرگ درآورده بودند. روی کلمه انقلاب عکس‌های چهره‌های اصلی انقلاب را چسبانده بودند، به این معنا که انقلاب با هدایت این افراد به پیروزی رسیده و بر کلمه ظهورعکس‌های خودشان را چسبانده بودند به این مفهوم که بچه‌های کلاس باید زمینه‌ساز ظهور باشند.

کلاس نهم الف، رتبه سوم را کسب کرد. آن‌ها کلاس خود را به شکل ساواک درست کرده بودند. شاید نتوان تصور کرد که نوجوانانی که در زمان انقلاب نبوده‌اند، حالا چگونه توانسته بودند به این خوبی تصویرسازی کنند. در زمان ورود داورها، نمایشی با موضوع استقامت و پایداری اجرا کردند.

نهم ب

نهم الف

دانش‌آموزان کلاس هشتم الف، همه نمادهای انقلاب را شبیه سازی کرده بودند. حتی ساختمان نیمه کاره سر خیابان شادمان را، که مردم می‌رفتند روی طبقات بدون دیوار و حفاظ آن جمع می‌شدند وشعار می‌دادند. صحنه‌ای که برای نسل اول انقلاب خاطره است ولی نمی‌دانستیم که به نگاه نسل سوم هم می‌آید و آمده بود.