>> فاطمیه-متوسطه2

فاطمیه در متوسطه دوره دوم

شنبه بیست‌‌‌‌ و سوم بهمن ماه مصادف با سیزدهم جمادی‌الاول به روایتی روز شهادت خانم حضرت زهرا سلام الله‌علیها است. دانش‌آموزان پایه دهم و سوم قبل از نمازظهر در نمازخانه آمدند و پای صحبت خانم خدیجه مغیثی –از مربیان مجتمع- نشستند که صحبت‌های خود را با سلام مخصوص حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها آغاز کردند. روایاتی خواندند که مقام و منزلت بانوی مهربانی را در پیشگاه خداوند متعال و در محضر پدر بزرگوارشان رسول مکرم صلی‌الله‌تعالی‌علیه‌وآله‌وسلم بیان می‌کرد.

امام محمد باقرعلیه‌السلام فرمودند: درخت رسول‌الله است و علی  شاخه و فاطمه ریشه آن است. همان‌طور که درخت از ریشه‌اش تغذیه می‌کند و رشد می‌کند، آئین نورانی اسلام نیز به وجود با برکت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها و پیشوایی و امامت امامان از ذریه آن حضرت رشد  می‌کند و دوام و جاودانگی می‌یابد. اگر فاطمه نبود درخت امامت با شهادت حضرت علیعلیه‌السلام قطع می‌شد.

خانم فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، نُه نام دارند: فاطمه،‌ صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، محدثه، زهرا، راضیه و مرضیه. بعضی از این اسامی معنا شدند و از غصب فدک و آتش زدن در خانه اهل­بیت رسول‌خدا و  شهادت حضرت محسنسلام الله علیه،گفتند.

و آیا می‌توان از بانو گفت و از حیای بی‌مثال او نگفت. در پایان مجلس عزای مادر با توسل به آن حضرت سرانجام یافت.

 

    
    
   حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی روشنگر است
   تهران - شهرک قدس (غرب) - فاز 6 - بلوار ایوانک (غرب یادگار امام) - خیابان گل افشان جنوبی
   تلفن: 42896000 و 17-88082610 - فاکس: 88082619- ایمیل: info@roshangar.sch.ir