>> سفر به سوی نور-روز آغاز

سفر به سوی نور

روز آغاز

هر سال گروهی از دانش‌آموزان متوسطه دوره دوم برای بازدید از جبهه‌های جنوبی هشت سال دفاع مقدس اعزام می‌شوند، به طوری که نهایتا همه دانش‌آموزان دست کم یک‌بار این سفر را تجربه کرده باشند. امسال در تقویم اجرایی این سفر از پنج‌شنبه پنجم تا یازدهم اسفند قرار گرفته بود. سفر با راهيان نور،کاروان شهید صیاد شیرازی بود.

نتیجه تصویری برای استان خوزستان

کلاس تاریخ جایی است که اولین درس‌های تاریخ مقاومت ملت ایران از آن شروع می‌شود. خانم سمیه طباطبایی-دبیر تاریخ- سابقه تاریخی این مناطق را از چندین روز قبل از سفر در کلاس تشریح کرده بودند. از استان خوزستان گفته بودند و آب و هوایش، اقلیم و مختصات و ویژگی‌های جغرافیایی آن، دشت ‌های وسیع و جلگه‌های حاصلخیز، از اهمیت خوزستان منهای نفت، آثار باستانی که تأکید بر حضور انسان دارد و تمدن، که قبل از هر جای دیگری در این منطقه وجود داشت و همه این‌ها یعنی: خوزستان خیلی مهم است.

از صدام گفته بودند برای نسلی که او را از میان خاطرات تلخ پدر و مادرهایشان می‌شناسند. ازسابقه درگیری محمدرضاشاه با صدام.  انقلاب اسلامی و آغاز جنگ...و خرم‌شهر که خونین شد و با خون شهدا به خرمی خود بازگشت و تفاوت بین این دو دوره و ...

در جلسه اولیا زمان‌بندی و برنامه‌های اردو به اطلاع اولیا پایه دهم رسید. پس از دریافت رضایت­نامه از والدین، نوبت تهیه بلیط قطار بود که تهیه شد. ملزومات سفر فراهم شد. کیفِ سفر و کتاب‌های راز کانال کمیل و شاهرخ حر انقلاب اسلامی و ره توشه سفر تهیه شد.

  

چهارشنبه چهارم  اسفند افتتاحیه سفر و روز بدرقه کاروان از مدرسه بود. صحبت‌های پیش از سفر و آمادگی برای یک حرکت مهم. روی هم بوسیدن. یادت باشدها و...قرار و مدار برای فردا گذاشته شد. حرکت قطار از ایستگاه راه‌آهنِ تهران به سوی اهواز ساعت 16:00 بود. همه همدیگر را ساعت 15:00 می بینیم. تا فردا. یا حق...

پنج­شنبه پنجم اسفند. ساعت 15:00 است. یکی یکی روشنگری‌ها به‌همراه خانواده به ایستگاه راه‌آهن تهران وارد می­شوند. بسیاری از پدرها که امروز دخترکشان را به جنوب راهی می‌کنند،  روزی خود روی مادر و پدر را بوسیده‌اند. اما بسیار تفاوت است از سفر آن روز و سفر امروز... حوالی15:30 مسافران برای سوار شدن به قطار فراخوانده شدند. از قبل به کمک خانم فهیمه دری- مشاور پایه- محل نشستن دانش‌آموزان مشخص شده. چمدان ­ها جابه‌جا شد. و حرکت به طرف اهواز، رأس ساعت 16:00.

 

    
    
   حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی روشنگر است
   تهران - شهرک قدس (غرب) - فاز 6 - بلوار ایوانک (غرب یادگار امام) - خیابان گل افشان جنوبی
   تلفن: 42896000 و 17-88082610 - فاکس: 88082619- ایمیل: info@roshangar.sch.ir