>> مسابقه بین المقاطع پرتاب منجنیق

مسابقه بین المقاطع پرتاب منجنیق در مجتمع فرهنگی روشنگر

در روزهای پایانی سال 1395 گروه علوم مجتمع، در اقدامی مشترک با طراحی یک مسابقه برای تعطیلات نوروز، همه دانش‌آموزان را از کلاس اول تا دهم و دوم و سوم دبیرستان دعوت به ساخت منجنیق کردند. فکر ساخت منجنیق از گروه فیزیک، ساخت آن با دانش‌آموزان... هر کس مجاز است با هر وسیله‌ای که می‌خواهد کار خود را به انجام برساند ولی قدرت پرتاب منجنیق قرار است در یک مسابقه بعد از نوروز به داوری گروه محترم فیزیک برسد که بسیار با ذوق تشریف دارند. خودتان با این تکلیف خلاقانه می‌توانید قضاوت کنید.

در تعطیلات نوروز به خانه هر روشنگری که می‌رفتید، مشاهده می‌کردید که چگونه همه اعضای خانواده در حال اطلاع‌رسانی و همیاری به دانش‌آموز روشنگری هستند، حتی مهمان‌ها هم به ذوق می‌آمدند و یک منجنیق‌ساز می‌شدند. هر وسیله‌ای ممکن بود ابزار خوبی برای کار باشد. چوب بستنی، ظرف ماست خالی شده، بطری نوشابه، قرقره، سیم و میخ و دیگر هر چه که فکرش را بکنید.

تعطیلات به پایان رسید. صورتی‌ها، فیروزه‌ای‌ها، سبزها و آبی‌ها همه، منجنیق به دست به مدرسه آمدند. در هر مقطع مسابقات داخلی انتخابی برگزار شد و ظهر روز شنبه شانزدهم اردیبهشت یک‌هزاروسی‌وصدونودوشش، غوغایی در حیاط متوسطه دوره دوم برپابود. دانش‌آموزان برگزیده از مسابقات پرتاب منجنیق در مقاطع دبستان، متوسطه‌دوره یک و دو، همگی با حضور در حیاط متوسطه دوره دوم در مسابقات پایانی در دو رشته­ بُرد پرتابه و هدف‌گیری شرکت کردند. لحظات هیجان‌انگیز و شادی را رقم خورد.