>> اردوی زیارتی قم و جمکران-چهارم متوسطه2

اردوی زیارتی قم و جمکران پایه چهارم متوسطه

یک‌شنبه هفدهم اردیبهشت 1396، روزی بود که دختران سال چهارم پس از یک دوره ماراتن -مطالعه استقامتی- برای آزمون ورود به دانشگاه حالا برای استراحت آمده بودند. 

ساعت 8:30 به سمت قم حرکت کردند تا اگر به زیارت مولا علی‌ابن‌موسی نمی‌رسند، لااقل راه کوتاه کنند و از محضر حضرت معصومه برای برادر بزرگوارشان سلام بفرستند و از بانو مدد بخواهند برای ادامه راه. ساعت 11:30 به صحن وارد شدند با دلی مشتاق اذن دخول خواندند به حرم راه پیداکردند. زیارت کردند و نماز ظهر و عصر به جماعت اقامه کردند. پس از نماز به قبرستان شیخان؛ دومین قبرستان تاریخی جهان اسلام رفتند و بعد از زیارت مزار شهدا و علماء از جمله میرزای قمی، و  میرزا جواد ملکی تبریزی، با نثار فاتحه­ آن‌جا را ترک کردند و برای صرف ناهار راهی شدند.

مقصد بعدی مسجد مقدس جمکران، میعادگاه منتظران بود. ساعت 16:45 به جمکران رسیدند برای مسلمین و خودشان دعا کردند و نماز امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف به‌جا آوردند.

امیدوار شدند و با دلی گرم و گام‌هایی محکم و استوار هنوز عصرگاهان بود که به سمت تهران ترک کردند. در میانه راه به مناسبت اعیاد شعبانیه با بستنی و شیرینی جشن گرفتند. تازه اذان مغرب گفته بودند که با دلی شاد به خانه بازگشتند.

 

    
    
   حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی روشنگر است
   تهران - شهرک قدس (غرب) - فاز 6 - بلوار ایوانک (غرب یادگار امام) - خیابان گل افشان جنوبی
   تلفن: 42896000 و 17-88082610 - فاکس: 88082619- ایمیل: info@roshangar.sch.ir