>> جشن‌های دهه کرامت-متوسطه1

جشن دهه کرامت-متوسطه1

چهارشنبه یازدهم مرداد در متوسطه دوره اول روز شادی بود. معلم‌ها، بچه‌ها و کارکنان مدرسه می‌خواستند به شکلی متفاوت جشن بگیرند وشاد باشند. جشنواره‌ای درمدرسه برپا بود. می‌خواستند برای میلاد امام رضاعلیه‌السلام، به پیروی از پیامبرمان حضرت ابراهیم‌علیه‌السلام نمازخانه -محل عبادت بچه‌ها در مدرسه- را از غبار بزدایند و کاری کنند که مورد لطف و مرحمت قرار گیرند و روز عید، عیدی بگیرند.

آن‌ها که ساعت 11:00 کلاس‌هایشان به پایان رسید، زود دست به‌کار شدند و مسؤلیت آماده‌ سازی غذا دوستان مومنشان را به‌عهده گرفتند، سرسرای ورودی را فرش کردند و دورهمی به پاک‌ کردن سبزی‌ها مشغول شدند. گروهی هم مشغول پوست گرفتن خیار و پاک کردن کشمش ‌شدند. آخرمی‌خواستند آ ب‌دوغ خیار درست کنند. غذای خنک تابستانی، کَم کَمَک با کُمک بچه‌ها آماده می‌شد، سفره پهن شد وهمه چیز آماده بود که صدای اذان ظهر فضای مدرسه را پر کرد. در صف نماز آماده اقامه نماز جماعت شدند تا آقای امام جماعت هم رسیدند و نماز در نمازخانه اقامه شد.

بعد ازنماز نوبت صرف غذا بود. دورهمی حسابی چسبید...جای غایبین خالی بود. سفره جمع شد و صدای مولودی میلاد امام رضاعلیه‌السلام همه را به حرم با صفایش برد. جشنواره غبارروبی از نماز خانه شروع شد. تعدادی از بچه‌ها فرش‌ها را برای شستشو جمع کرده و به حیاط بردند، عده‌ای هم با دقت وحوصله به گردزدایی از نمازخانه پرداختند. آن‌قدر گرم کار شدند که گذشت زمان را نفهمیدند. همه‌جا تمیز شده بود. صدایی از بلندگو همه را برای صرف کیک خوشمزه‌ای که به مناسبت جشن میلاد‌ امام رضاعلیه‌السلام اماده شده بود، دعوت کرد. با کیک وچایی داغ، خستگی تلاش و زحمت را از تن گرفتند.