>> خداحافظ پیش دبستان

خداحافظ پیش دبستان

من پارسال پیش دبستانی بودم. من امسال کلاس اولی می‌شوم. دلم یک‌جوری است، هم دوست دارم که بروم دبستان و هم دلم برای پیش دبستان تنگ می‌شود. از قبل از تعطیلی پیش دبستان خانم معلم‌‌های پیش دبستان از ما قول گرفتند که روز دوشنبه ۳۱ مرداد همه با هم به پیش دبستانی برویم. از مامانم قول گرفته بودم که حواسش به 31 مرداد باشد و از اول تابستان از او سوال می‌کردم: فردا 31 مرداد است؟ چند روز دیگر مانده؟... و او به من می‌گفت: صبر کن جان دل، من نزدیکش که شدیم به تو می‌گویم و یک روز به من گفت: فردا روزی است که باید به پیش دبستانی بروی. من از آن لحظه دلم باز هم یک‌جوری شد. انگار آب تویش تکان خورد و ریخت. دلم برای خانم معلم تنگ شده بود.

فردا صبح رفتم پیش دبستانی. خانم‌هایمان را دیدم. دوست‌هایم را هم دیدم. اول رفتیم در ورزشگاهی که امسال برایمان ساخته بودند. تا جایی که خسته شویم با خانم ودوستانم بازی کردیم، خسته شدیم ولی از بازی سیر نشدیم. بعد رفتیم سر کلاس‌هایمان در پیش دبستانی و به یاد سالی که هر روز در کلاس و با دوستانمان بودیم و با دستان کوچکمان کاردستی‌های مربوط به طبیعت را می‌ساختیم و دیوارهای کلاس‌مان را تزیین می‌کردیم. به کمک خانم مربی و بقیه دوستان تمامی درس طبیعت را براساس کاردستیهای دیواری کلاس دوره کردیم.

بستنی وشیرینی که آوردند خیلی ذوق‌زده شدیم. خیلی گرسنه بودم و مزه داد. هر قسمتی از کاردستیهای دیواری که مال خودمان می‌شد به کمک خانم مربی برای یادگاری از دیوار جدا کردیم و در کیسه گذاشتیم، تا به یاد دوران شیرین وخوش سال پیش دبستان به خانه ببریم.

بعد همگی دور هم جمع شدیم و خانم معلم کلاس اول ما که از اول مهر که به دبستان می‌رویم معلم ما می‌شوند، آمدند و ما با او آشنا شدیم. خانم مهربانی بودند.  خودشان را معرفی کردند و ما فهمیدیم اسمشان خانم مغیثی است. ما هم یک عالم شعر و سرود و... را که بلد بودیم برایشان خواندیم. ما خیلی ذوق کردیم فکر کنم خانم کلاس اول هم از ما خوشش آمد و ما را دوست دارد.

سلام کلاس اول... ما داریم می‌آییم.

 

    
    
   حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی روشنگر است
   تهران - شهرک قدس (غرب) - فاز 6 - بلوار ایوانک (غرب یادگار امام) - خیابان گل افشان جنوبی
   تلفن: 42896000 و 17-88082610 - فاکس: 88082619- ایمیل: info@roshangar.sch.ir