>> افتتاح پاتوق علم و فرهنگ-متوسطه2

افتتاح پاتوق علم و فرهنگ متوسطه دوره دوم روشنگر

همیشه استفاده مفید از زمان‌های تلف شده برای بزرگ‌ترهای مدرسه مهم بوده. وقتی آزمایشگاه‌های جدید در جای نو افتتاح شد، در متوسطه دوره دوم  فضایی ایجاد شد تا مکانی باشد برای پاتوق علم و فرهنگ... برای دورهمی‌های دانش‌آموزان که روزها در کنار بحث و مسابقه و بازی‌های علمی استکانی چای و فنجانی قهوه و دم‌نوش بنوشند و خستگی از تن به در کنند و در یک کلام: یک فنجان چای با طعم شیرین علم.

دوشنبه هشتم آبان، مراسم افتتاحیه پاتوق با حضور خانم انسیه امین-مدیریت متوسطه دو- و جمعی از دبیران و کادر اجرایی و خاصّه دانش‌آموزان علاقه‌مند برگزار شد. آیاتی از قرآن مجید قرائت شد. وسایل پذیرایی آماده بود و بساط خوش‌آمد گویی به راه. خانم‌ امین در مورد ضرورت ایجاد این فضا و این‌که چه‌قدر امیدوار هستند که دانش‌آموزان به خوبی بتوانند از امکانات فراهم شده بیشتر بهره‌ مند شوند و حالا که آزمایشگاه نزدیک‌تر شده در ساعت‌های استراحت و اوقات بی‌کاری در مدرسه از ان استفاده کنند، صحبت کردند.

مسئول پژوهش مقطع -خانم مریم محمدزاده- به نمایندگی از گروه پژوهش و مسئولین آزمایشگاه‌های تخصصی، برنامه‌ها و اهداف پاتوق علم و فرهنگ را برای دانش‌آموزان توضیح دادند.

1. ایجاد حس لذت از علم،  قرار است دانش‌آموزان بازی بازی یا فعالیت علمی در پاتوق، حال خوبی پیدا کنند و ببینند خارج‌ از کلیشه کتاب‌های درسی و خوراک علمی مشخص و ثابت برای همه، می‌شود از علم لذت برد.

2. در پاتوق بچه‌ها یاد می‌گیرند از زمان‌هایی مثل زنگ تفریح‌ها و یا نیم‌ساعت‌های بعد از نماز، به شکل مفیدتری استفاده کنند.

3. رشد تفکر و خلاقیت و نحوه برخورد با مطالب جدید هم برای اهالی پاتوق مهم است.

4. دانش‌آموزان در پاتوق علم با مسائل روز علم، مستندهای علمی و... آشنا می‌شوند.