>> اولین استارتاموز-پایه یازدهم

پایه یازدهم در اولین استارتاموز

گروهی از دانش‌آموزان پایه یازدهم در اولین استارتاموز (استارت آپ  دانش‌آموزی) شرکت کردند. با همکاری مشترک بخش دانش‌آموزی مرکز نوآوی و شکوفایی دانشگاه الزهرا سلام‌الله‌علیها و مؤسسه علوم زیستی صدرا مهر، سه‌شنبه 23 آبان 1396 دختران دانش‌آموز مدارس گرد هم جمع شدند. این استارت‌آموزِ زیست فناوری، با موضوع «کسب و کار میکروبی»، هدفش حمایت از دختران نوآور و آموزش کارآفرینی و تجاری‌سازی در حوزه زیست فناوری بود.

گروه چهار نفره روشنگر، خانم‌ها هدیه زهرا اسفندياري، فاطمه اكبرشاهي، نگین شكراللهي و زهرا كنعاني‌مقدم بودند که از بين داوطلبين از طريق بازي فكري انتخاب شدند -فرصت براي بقيه داوطلبين در ماه‌هاي آينده باقی است-. شرکت‌کنندگان مسابقه، در قالب گروه‌های چهارنفره، از مناطق آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان‌ها به رقابت پرداختند و در بخش‌های «ایده پردازی»، «طراحی و ساخت بومِ کسب و کار در قالب موضوعات مختلف میکروبی، طراحی لوگو، بسته بندی» و در انتها در حوزه «نحوه ارائه و تبلیغات محصول» مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند.

ابتدا خانم دکتر معصومه حسین‌زاده، مدیر مرکز رشد و نوآوری‌های دانشگاه الزهرا، درباره دانشگاه و خلاقیت و بالندگی دختران صحبت کردند و آقای مهندس حسنی درباره استارتاپ و بیزنس پلان توضیحاتی دادند  و خانم انسیه علمافر از مسئولین موسسه صدرامهر روند مسابقه و قوانین را تشریح کردند.