>> عزاداری‌های آخر صفر-متوسطه1

عزاداری‌های آخر صفر در متوسطه دوره اول

شنبه 27 آبان در واپسین روزهای ماه صفر که شیعیان رخت ماتم رسولشان را پوشیده بودند و سوگوار امام حسن مجتبی و امام رضا علیهماالسلام بودند، در متوسطه دوره اول بعد از نماز و ناهار همه در نمازخانه گردآمدند. صدای نوحه‌ای محزون به گوش می‌رسید. خانم زینب حسین‌زاده -پایه هشتم- آیات یک تا هشت از سوره طه را تلاوت کرد. آیاتی که خطاب به وجود نازنین پیامبرصلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم است. خانم‌ها حورا رهبر و هدا محلاتی،  دکلمه‌ای با عنوان «مردی از دنیا می رود که...» اجرا کردند.  

این برنامه، مهمانی داشت از کشور آلمان، که به دین اسلام مشرف شده و مورد لطف و عنایت حق‌تعالی قرار گرفته. نام او خانم سوزانا هاشمی، است. خانم‌ها مهسا پورسعیدی و زهرا شاطری، با ایشان مصاحبه کردند و سوال‌هایی را که قبلاً یاداشت کرده بودند را پرسیدند. خانم سوزانا خوب فارسی نمی‌دانستند و بنابراین ترجیح داده شد که پاسخ سوالات را به انگلیسی بگویند و بچه‌ها با کمک خانم مهدیه عمرانی –دبیر ریاضی- ترجمه کنند.

 برنامه بعدی... بچه‌ها می‌خواستند یک سری هم به بقیع بزنند و زیارت امام کریم بروند. سوالی داشتند: که چرا پیکر مطهر امام حسن‌علیه‌السلام در هنگامه تشیع، مورد تیرباران دشمن قرار گرفت؟ خانم‌ها فاطمه سادات لاجوردی و زهرا قنادزاده -پایه نهم- به‌طور مبسوط به این سوال پاسخ گفتند. حالا دلشان هوای طوس کرده بود... به امام رئوف سلام دادند و با صلوات خاصه برنامه را به پایا ن بردند .

 

    
    
   حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی روشنگر است
   تهران - شهرک قدس (غرب) - فاز 6 - بلوار ایوانک (غرب یادگار امام) - خیابان گل افشان جنوبی
   تلفن: 42896000 و 17-88082610 - فاکس: 88082619- ایمیل: info@roshangar.sch.ir