>> روز صلح و دوستی-متوسطه1

روز صلح و دوستی

امام صادق‌علیه‌السلام می‌فرمایند:«هَل الدّین إلاّ الحُبّ» آیا دین به جز محبت است؟

با هدف تأکید بر مهربانی و محبت و پیروی از رییس مکتب، دوشنبه چهارم دی در متوسطه دوره اول ، روز صلح و دوستی نام‌گذاری شده است، چرا که اسلام دین صلح و دوستی است.

به این منظور سه مسابقه طرح شد:

1. مسابقات نوشتاری:

الف. من می‌نویسم: برای صلح و دوستی.

ب. من می‌نویسم: در مورد فرمایش گهربار مولا یم، امام صادق‌علیه‌السلام: هل الدین الا الحب.

ج. من می‌نویسم: از دوستان خوبی که نقش‌آفرینان موفقیت‌هایم هستند.

2. مسابقه طراحی: صلح، دوستی و محبت را از نگاه خود به تصویر بکش و با نقش زدن، دیگران را به محبت دعوت کن.

3. ساخت اریگامی:  دو عدد دُرنا درست کن و روی بال‌هایش جملاتی خطاب به دوستان مظلومت در یمن و فلسطین که از نعمت صلح و آرامش محروم هستند و مورد ستم واقع شده‌اند، بنویس.

روز دوشنبه چهارم دی، ساعت هفت برای صبحگاه، همه در تالار اجتماعات مجتمع جمع بودند. دانش‌آموز سارا قضاوی از پایه هفتم برنامه را با تلاوت آیه 177 از سوره مبارکه بقره آغاز کرد، و علاوه بر ان آیه مهربانی 53  از سوره زمر را که خداوند امید بخش‌ترین خبر را خطاب به بندگان ناامیدش می‌فرماید، تلاوت کرد. سپس خانم‌ها: سیده زهرا فاطمی، فاطمه شیخانی و نیکو صاف‌دل، دکلمه-نمایشی با عنوان پند سقراط اجرا کردند و خانم‌ها مریم کاشانی‌نیا، سارا نافذ، ساغر نازی، نرگس توسلی، ثنا سعیدی به روی صحنه رفته و نمایش «امید نباید هرگز خاموش شود» را اجرا کردند.

خانم ریحانه هاشمی از پایه نهم سخنرانی کرد با عنوان بررسی روابط انسانی  و ارتباط محبت‌آمیز در گروه‌های دوستی روشنگر. در قسمت بعدی نوبت زنده کردن یاد  کسانی بود که به اوج رشد و تعالی رسیده  و قلب‌شان سرشار از محبت خدا است  و حاضرند جان عزیزشان را فدای امنیت وراحتی بندگان خدا کنند. مسئولیت این بخش را خانم فاطمه خدابخش از پایه نهم داشت که به همراه یک نماهنگ بررسی زندگی شهید محمدرضا دهقان پرداخت که در بیست سالگی به شهادت رسیده است.  

برنامه بعدی مسابقه «چقدر دوست خود را می‌شناسید» بود. از هر پایه دو نفر از بچه‌ها که سابقه طولانی در دوستی داشتند، انتخاب شده بودند. خانم‌ها: محیاسادات مفاخریان و فاطمه محلاتی از پایه نهم، ریحانه آقامیرزایی و ریحانه توسلی مهر از پایه هشتم و نرگس اختراعی و ملیکا خانی از پایه هفتم شرکت‌کنندگان مسابقه بودند. مجری‌های مسابقه خانم‌ها: سحر بیرزندی و زهرا سنجری بودند و این مسابقه بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت. لازم به ذکر است که برنامه‌ای هم در رابطه با دوستان فلسطینی داشتند که زمان مجال نداد و به روز دیگری واگذار شد و در پایان، بچه‌ها در گلدان دوستی بذر دوستی کاشتند تا یادگاری سبز از این برنامه به‌جا بماند و با زیتون به عنوان میوه صلح و دوستی و شیرینی پذیرایی شدند.

 
    
    
   حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی روشنگر است
   تهران - شهرک قدس (غرب) - فاز 6 - بلوار ایوانک (غرب یادگار امام) - خیابان گل افشان جنوبی
   تلفن: 42896000 و 17-88082610 - فاکس: 88082619- ایمیل: info@roshangar.sch.ir