>> بزرگ‌داشت انقلاب اسلامی ایران-متوسطه2

بزرگ‌داشت چهلمین سال‌گشت انقلاب اسلامی ایران

دهه فجر امسال حال و هوای فاطمی داشت. در متوسطه دوره دوم برنامه‌ریزی شده بود تا برای بزرگذاشت دهه فجر انقلاب اسلامی هر روز مراسمی اجرا شود و به همین دلیل از ساعت 14:30 تا 15:15 هر روز زنگ انقلاب نواخته و برنامه ویژه اجرا می‌شد.

در آغازین روز با نوای زنگ انقلاب  همه در نمازخانه جمع شدند و به تلاوت قرآن آقای دکتر محمد اصفهانی هنگام ورود امام خمینی- رحمه الله‌علیه- در روز 12بهمن 1357، قرائت شده بود، گوش سپردند. خانم فاطمه اکبرشاهی-دانش‌آموز پایه یازدهم- مجری برنامه بود و از خانم زینب حسینی –دانش‌آموز پایه دهم- دعوت کرد تا دکلمه‌ای درباره حضرت صدیقه کبری بخواند. در ادامه همه دانش‌آموزان سرود خاطره‌انگیز و انقلابی « به لاله در خون خفته » را با هم خواندند و سپس نماهنگی از سخنان امام خمینی - رحمه الله‌علیه- درباره تهذیب نفس جوانان پخش شد. این برنامه یک مهمان ویژه داشت. خانم فریده حدادیان – موسس روشنگر- در جمع دانش‌آموزان حاضر شدند و به سوالاتی که خانم‌ ضحی حسن‌پور –مربی پرورشی-  میپرسید، پاسخ‌ گفتند. ایشان می‌گفتند: باورشان به راه امام‌خمینی - رحمه الله‌علیه- و کراماتی که در ایشان می‌دیدند باعث امیدواری و روحیه در مسیر انقلاب اسلامی بوده است .  خطاب به دانش‌آموزان گفتند که باید در هر جایگاهی که قرار دارند، وظایف خود را بشناسند و به آن عمل کنند.

در بخش بعدی خانم فاطمه کوهگرد –دانش‌آموز پایه یازدهم- بخشی از «کشتی پهلو گرفته» را خواند و در پایان مراسم با زمزمه جمعی صلوات خاصه حضرت زهراسلام‌الله‌علیها به پایان رسید.