>> عزاداری فاطمیه-متوسطه1

عزاداری ایام فاطمیه

در روزهای فاطمیه ، گروه طراحی صحنه در تب و تاب جمع‌آوری تزیینات دهه فجر بودند و در همان حال فضا را برای ایام شهادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها آماده می‌کردند و طرحی با نام مبارک بی‌بی دو عالم زدند و نصب ‌کردند.

یک‌شنبه 28 بهمن با صدای زنگ صبحگاهی دانش‌آموزان در نمازخانه جمع شدند. صدای نوحه همه جا را پر کرده بود. برنامه با تلاوت آیاتی از سوره واقعه آغاز شد.  خانم محدثه کرمی با اجرای دکلمه‌ای با عنوان غم مادر، فضا را برای نوحه‌خوانی دانش‌آموز خانم‌ حنانه رضوی از پایه هفتم آماده کرد. برنامه بیشتر جنبه شناخت و آشنایی دانش‌آموزان با وقایع روزهای آخر عمر پر برکت حضرت صدیقه طاهره بود. دانش‌آموزان خانم‌ها حورا رهبر، هدی محلاتی، فاطمه سادات لاجوردی، فاطمه قنادزاده، محدثه کرمی، زهرا مدرسی، فاطمه شفایی، مهسا پورسعیدی روز شمار فاطمی از رحلت پیامبرصلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم تا شهادت حضرت صدیقه‌ کبری‌سلام‌الله‌علیها را روایتگری کردند. هم‌زمان تعدادی از دانش‌آموزان هشتم در تالار غذاخوری مشغول آماده کردن صبحانه برای عزاداران بودند.

دوشنبه 29 بهمن بخش دوم برنامه عزاداری در نمازخانه اجرا شد. ماجرای سقیفه و حرمت‌شکنی بیت مولا را، بیت‌الاحزان و شهادت‌ حضرت زهراسلام‌الله‌علیها را ... روایت کردند. خانم زینب حسین‌زاده نوحه‌خوانی می‌کرد و گروهی دیگر مشغول آماده‌سازی صبحانه نذری بودند و دویست  تخم مرغ را برای دوستان عزادارشان  نیم‌رو کرده بودند.