>> جشن میلاد بانوی دو عالم-متوسطه2

میلاد بانوی دو عالم

شنبه نوزدهم اسفند، بعد از نماز ظهر و عصر همه دبیرستانی‌های روشنگری در نمازخانه جمع بودند. نمازخانه تزئین شده بود برای یک جشن، جشن میلاد دختری که مادر پدرش بود. خانم نرگس صادقی –دانش‌آموز پایه یازدهم- برای شروع برنامه قرآن قرائت کرد و سپس دکلمه زیبایی خوانده شد و در ادامه سرود دانش‌آموزان پایه یازدهم بود.

سخنران جلسه خانم دکتر فاطمه حسین‌مردی در جمع بچه‌ها حاضر شد. ابتدا خود را معرفی کرد و شرح حال خود را گفت و سپس نماهنگی را که تهیه کرده بود به نمایش گذاشت و به هشت ویژگی فردی اشاره کرد:

سلامت، خانواده، رشد شخصی، عبادت، یادگیری، شغل، تفریح و دوستی. همه افراد باید این ویژگی‌ها را در خود بشناسند و در پی ارتقاء آن باشند و با استفاده از فرصت‌ها توانایی‌های خود را افزایش دهند. در دوران نوجوانی به اطراف خوب نگاه کنند، همۀ سؤالات خود را بپرسند چون اگر دیر شود بد است که اطلاعات کافی نداشته باشند. همۀ انسان‌ها عاطفه و احساس و عقل دارند ولی در بعضی عاطفه قوی‌تر و در بعضی افراد عقل و منطق غالب است. ما در تعاملات اجتماعی، مدرسه و سایر جاها باید به‌هم کمک کنیم. آن‌هایی که منطقی هستند به احساسی‌ها کمک کنند و آنانی که احساسی هستند به منطقی‌ها کمک کنند تا متعادل شویم.

بعد از سخنرانی خانم دکتر حسین‌مردی، خانم سوری مداح اهل بیت‌علیهم‌السلام مداحی کرده و شور و حال خاصی به مجلس دادند و در پایان بچه‌ها دهان شیرین کردند و به منزل رفتند.