>> هفته جهانی آگاهی از مغز-متوسطه2

هفته جهانی آگاهی از مغز: «مغزت را بشناس»

مغز انسان مهم‌ترین عضو بدن است و عملکرد آن بخشی از دغدغه روزمره زندگی ماست. آشنایی با مغز انسان و سلامت و بیماری‌های آن ضروری و کاربردی است. با فرارسیدن هفته جهانی آگاهی از مغز با شعار «مغزت را بشناس»، اهالی پاتوق علم و فرهنگ بر آن شدند تا با دعوت از سفیران مغز و شناخت، در روز سه‌شنبه 22 اسفند 96 دانش‌آموزان را با پیچیده‌ترین عضو بدن انسان آشنا کنند. بعد از نماز نیم‌روزی پاتوق پر شده بود از دانش‌آموزان علاقه‌مند که با برگزاری جلسات روز به‌ روز بر تعدادشان افزوده می‌شود. خانم دکتر الهیان از اعضای باشگاه مغز و شناخت

در میان دانش‌آموزان آمده بودند و ابتدا ساختار مغز و آناتومی آن و وظایف بخش‌های مختلف را توضیح دادند سپس مروری بر تحقیقات پیش‌رو و ناشناخته‌های مغز انسان کردند. در ادامه با توجه به نقشه مغز که تا کنون توسط محققان به‌دست آمده به تقسیم بندی خطاهای مغز پرداختند، در این بخش مثال‌های مطرح کردند که برای دوستان پاتوقی بسیار جالب و ملموس بود و در واقع دید متفاوتی در مورد نحوه تفکرشان و نقش مغز در عملکرد روزمره پیدا کردند. در انتهای صحبت به بررسی بیماری‌های مغز رسیدند و توصیه‌هایی در مورد سالم نگاه داشتن آن پرداختند.

 با شنیده شدن زنگ آغاز کلاس، همراهان پاتوق این جلسه  راضی و سرشار از شوق آموختن از پاتوق خارج شدند... و این‌گونه دفتر پاتوق علم و فرهنگ در سال شمسی ۱۳۹۶ بسته شد.

    
    
   حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی روشنگر است
   تهران - شهرک قدس (غرب) - فاز 6 - بلوار ایوانک (غرب یادگار امام) - خیابان گل افشان جنوبی
   تلفن: 42896000 و 17-88082610 - فاکس: 88082619- ایمیل: info@roshangar.sch.ir