>> همایش ادبی-متوسطه1

همایش ادبی جایگاه ادبیات طنز و نگاهی به زندگی و آثار دهخدا

در روزهای پایانی اردیبهشت، گروه ادبیات متوسطه دوره اول با یاری گروه پرورشی، همایش ادبی با موضوع ، نگاهی به زندگی و آثار دهخدا برگزار کردند که همراه آن برنامه‌های متنوعی اجرا کردند.

خانم‌ها الهام دانشفر و زهره راد – دبیرهای ادبیات پایه هفتم ونهم- مجری‌های این برنامه بودند. برنامه با تلاوت آیه 40 از سوره مبارکه یوسف که دانش‌آموزان پایه هشتم خانم‌ها ندا محلاتی و سیده یاسمین نصری اجرا کردند، آغاز شد.

خانم‌ها فاطمه سادات قنادزاده، مهسا کرمیان و ملیکا خانی خاستگاه ضرب المثل‌های «بز اخفش»، «قُمپُز در کردن» و «هم خدا را می‌خواهد هم خرما را» بیان کردند که باعث خنده و گفت‌وگو در میان بچه‌ها شده بود. حالا معنا و ریشه ضرب‌المثل‌ها برایشان جذاب شده بود.

این برنامه، یک میهمان طنزپرداز داشت و او آقای دکتر اسماعیل امینی از اساتید دانشگاه بود که پیرامون شخصیت علی‌اکبر دهخدا و سابقه طنزپردازی در ادبیات و روش‌های خاص آن، صحبت کردند.

باز هم گروه مسابقه نمایش دست پر بودند و به سرپرستی خانم فاطمه مقدسی –مربی نمایش و فارغ‌التحصیل دوره هفده- سه پرده نمایش به روی صحنه بردند و باید بچه‌ها ضرب‌المثل‌های این سه نمایش را حدس می‌زدند. این مسابقه شور وهیجان خاصی را در میان حاضرین ایجاد کرد و مسابقات بعدی مثل ادا بازی که بین پایه‌ها بود رقابتی درانداخته بود که پایانش برندگانی بود و جوایزی که با خود بردند. در پایان همایش با دعا برای سلامتی امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف به پایان رسید.