>> اربعین-متوسطه2

اربعین عاشورا در متوسطه2

از اول ماه صفر دل‌های عشاق کرب‌وبلا سوز زیارت داشت. آرام آرام زوار اربعین بار‌‍‌می‌بستند و اعلام سفر می‌کردند. خیلی‌ها فکر می‌کردند که جا مانده‌ا‌ند و در روزهای آخر و حتی ساعات آخر دعوت شدند...

در متوسطه دوره دوم، یک هفته قبل از اربعین، در مراسم صبحگاهی، هر روز قطعه‌ای از تاریخ قیام امام حسین علیه‌السلام و حوادث پس از آن و از حال و هوای کاروان اسرا و شرح حال خانم زینب کبری سلام‌االله‌علیها روایت شد. روز شنبه پنجم آبان مقارن با هفده ماه صفر، خانم حکیم- مدير و مدرس حوزه عباسيه و مدرس در مسجد امام حسن مجتبي عليه السلام (شهرک غرب)- دعوت شده بودند تا از علت قیام امام حسین علیه‌السلام و اهمیت اربعین و زیارت اربعین بگویند.

او بحث خود را با طرح سوال آغاز کرد که چرا فقط امام حسین علیه‌السلام اربعین دارد؟ چرا ما دستور داریم که اربعین بگیریم؟ چرا یکی از علامات مؤمن زیارت اربعین است؟ در حالی­ که مصائب خیلی سنگینی بر پیامبرصلوات‌الله‌علیه وارد شده، آن‌چنانکه در زیارت حضرت رسول صلوات‌الله‌علیه در روز شنبه می‌خوانیم :«أُصِبْنَا بِک یا حَبِیبَ قُلُوبِنَا فَمَا أَعْظَمَ الْمُصِیبَةَ بِک حَیثُ انْقَطَعَ عَنَّا الْوَحْی وَ حَیثُ فَقَدْنَاک»، مصیبت فقدان پیامبر بسیار عظیم نامیده شده؛ زیرا وحی قطع شد و وجود نازنین پیامبر هم نبود ولی ما دستور اربعین حضرت رسول‌اکرم‌ صلی‌الله‌‌تعالیعلیه‌وآله‌وسلم را نداریم. برای هیچ یک از ائمه علیهم السلام غیر از امام حسین علیه‌السلام دستور برگزاری اربعین و زیارت اربعین نداریم!

امام برای نجات امتی که در جهالت و سرگردانی بود، قیام کرد تا دین جدش را دوباره احیا کند. ما برای این‌که در جهالت و سرگردانی نباشیم، باید چله‌نشینی کنیم و زیارت اربعین را مثل یک درس بخوانیم و در آن عهد ببندیم که «بایابکم مؤمن»  و این از علائم مؤمن است. همۀ ائمه، ما را به امام حسین علیه‌السلام پیوند می‌دهند. در همۀ اعیاد و مناسبت‌ها و عزاداری‌ها، زیارت امام حسین علیه‌السلام وارد است. و زیارت امام‌حسین علیه‌السلام را بخوانید که با پیروی از هدف و راه امام حسین جامعه مهدوی، آماده برای ظهور حضرت مهدی عجل‌الله‌تعالی‌علیه می‌گردد. آماده‌سازی ظهور فرآیندی ایجادی است نه انتظاری.

... و در پایان  فضیلت زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی را خاطرنشان کردند تا جامانده‌گان از آن بهره گیرند.