>> اردوی برفی پاییزی-پایه دوازدهم

اردوی برفی پاییزی

از همان شروع کلاس‌های پایه دوازدهم، در برنامه‌های سالانه قرار بود که پنج‌شنبه 24 آبان، اردویی یک روزه برگزار شود، اما رسیدیم به آخر آبان؛ برودت هوا و بارش برف در منطقه فشم باعث شد تا اردو با تاخیر برگزار شود و چنین بود که شنبه سوم آذر، ساعت 7:30 در هوایی بارانی و بسیار دلنشین، دوازدهمی‌ها راهی اردوگاه فدک –فشم- شدند.

از همان دامنه و در پیچ جاده که بالا می‌رفتند، مناظر بسیار زیبا و روح­انگیز و مه ملایمی که کو‌ه‌ها را پوشانده بود و نم‌نم باران روی برگ‌های الوان با زیبایی، جلوه‌گری می‌کردند. سفره صبحانه و چای داغ و نان گرم، اشتهای هر کسی را باز می‌کرد تا در کنار هم نان و پنیری بخورند و به زمین بازی بروند. گاهی برف به زیبایی می‌بارید و دانش‌آموزان فارغ از تست و کنکور و درس، غرق در بازی و شادی بودند.

هنگام ظهر بعد از اقامه نماز و صرف ناهار، گروهی از بچه‌ها به تماشای فیلم نشستند. چند نفری هم با برپا کردن منقل و افروختن آتش در محوطه اردوگاه در هوای بارانی، سیب­ زمینی کباب کردند.

زمستان است و تاریکی زودهنگام آن و نماز مغرب و عشا و گاه دل کندن از یک روز خاطره انگیز. کاسه‌ای آش داغ میل کردند و بعد از جمع‌آوری وسایل و تمیز کردن اردوگاه، سوار ماشین‌ها شدند. مردم داشتند در خانه‌هایشان اخبار 20:30 می‌دیدند که اردو به پایان رسید و دانش ­آموزان به خانه رفتند تا از فردا باز هم به مدرسه بیایند و تازه نفس‌تر از همیشه پی کار خویش گیرند.