>> آیین رونمایی کتاب تأسیس مدرسه روشنگر

آیین رونمایی کتاب تأسیس مدرسه روشنگر

روز جمعه بیست و یکم دی یکهزاروسیصدو نودوهفت، در تالار اجتماعات مجتمع فرهنگی روشنگر، مراسم آیین رونمایی از کتابی با نام تأسیس روشنگر به روایت فریده حدادیان برگزار شد.  این کتاب به کوشش گروه تجربه نگاری موسسه متن با هدف مکتوب و مستندسازی تجربههای گذشتگان، در نشر بهشت منتشر شده است.

ساعاتی قبل از شروع برنامه مهمانها یک به یک به روشنگر وارد می شدند و در همان بدو ورود یک جلد از کتاب به آن‌ها هدیه می شد. بیشتر مهمانها به نوعی وابسته روشنگر بودند یا خود در روشنگر دانشآموخته بودند و یا همسر و دخترشان روشنگری بوده.

پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و ادای احترام به سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، آقای حجت‌الاسلام رحمان غیاث سخنرانی کردند و بعد از آن بخش اول از نماهنگ راه روشن به نمایش گذاشته شد. در این نماهنگ چند تن از دانشآموختگان و همکاران  مجموعههای روشنگر از خاطرات خود میگویند و از نقشی که روشنگر در زندگی آنها داشته است. آقای دکترمحمدحسن پرداختچی سخنران بعدی برنامه بودند و پس از پخش بخش دوم نماهنگ راه روشن، آقای محمد هاشمی به جایگاه دعوت شدند. دختران هر سه سخنران برنامه از دانشآموختگان روشنگر بودند و هر کدام خاطرات جالبی از روشنگر نقل کردند که شنیدنی بود.

اما، قلب این برنامه خانم حدادیان بود که روایتگر روشنگر شده بود و اینک همه جمع شده بودند تا مادر روشنگر را دیدار کنند و بشنوند خاطرات او را و کتاب مدرسه روشنگر را بخوانند و خاطره تازه کنند و بیشتر بدانند از روشنگر و از همه بزرگانی که در هستی آن نقش داشتهاند. در بین صحبت سخنرانان لوح یادبود مراسم رونمایی کتاب دست به دست میگشت و امضا می شد.