>> مسئولیت‌پذیری فرزندان-متوسطه2

آویز های زیباساز وبلاگ | دنیای شکلکآویز های زیباساز وبلاگ | دنیای شکلک

مسئولیتپذیری فرزندان

جلسه مادران متوسطه دوره دوم روز یکشنبه 30 دی 97، در روزهایی که به نام حضرت فاطمه بود در نمازخانه  پس از پخش آیاتی از کلام الله مجید و مرثیه‌خوانی برای حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها تشکیل شد.

موضوعِ آموزش مسئولیت‌پذیری فرزندان، بحث روز بود و خانم دکتر دکتر لیلا سلیقه دار از مادران خواستند فرزندان خود را مسئولیت‌پذیر تربیت کنند و اجازه دهند قسمتی از وظایف شخصی و درسی و اجتماعی خود را خودشان مدیریت کنند و انجام دهند و والدین فقط نقش نظارتی داشته باشند. اختیار دهند تا خودشان کارهای مربوط به خود را انجام دهند زیرا آنان به زودی وارد جامعه خواهند شد و نقش شهروندی پیدا می‌کنند و باید در قبال مسائل مربوط به خودشان اعم از درسی و اجتماعی پاسخگو باشند. هیچگاه والدین نباید دنبال مچ گیری و بازخواست باشند و بهتر است از فرزندان خود بپرسیم:

آیا از نتیجه مراقبت‌ها و رفتارها و عملکردهای خود راضی هستی؟ تا چه حد خود را موفق می بینی؟ اگر لازم بود بپرسند چرا نتیجه‌ای که می‌خواستی حاصل نشد؟ به نظرت نقطه ضعف کارت چه بود؟  خودش حتما راه‌حل‌های خوبی به ذهنش می‌رسد که می‌تواند با شما مطرح کند و شما آن را کامل کنید. اگر فرزندتان را در مسئولیتی موفق دیدید و کارهایی که به او سپرده بودید را خوب انجام داده بود مسئولیت بزرگتری به او بدهید، این‌گونه او را تشویق کرده‌اید. ولی یادمان باشد که بهتر است قبل از سپردن مسئولیت، دقت در انجام و پیگیری کار و عواقب ناشی از عدم انجام خوب مسئولیت را به او یادآور شویم.  او کم‌کم یاد می­ گیرد که مسئولیت‌های محوله را به درستی انجام داده و در مقابل عملکردش پاسخگو باشد.

در انتهای جلسه، مشاورهای پایه، کارنامه نوبت اول دانش‌آموزان متوسطه دوره دوم را تقدیم مادران کردند.

آویز های زیباساز وبلاگ | دنیای شکلکآویز های زیباساز وبلاگ | دنیای شکلک

 
    
    
   حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی روشنگر است
   تهران - شهرک قدس (غرب) - فاز 6 - بلوار ایوانک (غرب یادگار امام) - خیابان گل افشان جنوبی
   تلفن: 42896000 و 17-88082610 - فاکس: 88082619- ایمیل: info@roshangar.sch.ir