بسم الله الرحمن الرحیم

مدرسه جامعه ای است که دانش آموزان بخشی از زندگی خود را در آن سپری می کنند. دانش آموزان در دوره کودکی و نوجوانی بخش قابل توجهی از ساعات مفید زندگی خود را در مدرسه و کلاس درس می گذرانند و شیوه زندگی در مدرسه و کلاس درس، تاثیر به سزایی در شکل دادن به زندگی آنان دارد. دانش آموزان به عنوان انسان ظرفیت ها و مسئولیت هایی فراتر از موفقیت تحصیلی دارند. دستیابی به این ظرفیت ها مستلزم آن است که همه اعضای جامعه مدرسه یاد بگیرند به خود، دیگران و دنیای اطراف خود احترام بگذارند.

به شخصه باور دارم که برقراری امنیت، توازن و تعادل در رابطه مربیان با دانش آموزان، زمینه جلب اعتماد ایشان را فراهم می آورد و در این بستر مناسب می توان امید داشت که ارزش ها انتقال پیدا کند، بذر آموزه های تربیتی رشد و نمو کند و دانش آموزان معلمین خود را به عنوان الگو انتخاب کنند. پیشرفت تحصیلی در صورتی به رشد دانش آموز کمک می کند که به موازات آن سایر ابعاد شخصیتی نوجوان نیز رشد و توسعه یابد.

در طول سال هایی که توفیق داشتم در متوسطه اول روشنگر به عنوان مدیر خدمت کنم تلاش کرده ام تا ظرفیت های مختلف سازمان را به گونه ای به کار گیرم که دانش آموزان فرصت کشف و شناسایی استعدادهای مختلف خود را داشته باشند و در محیطی پویا به یادگیری دانش و مهارت های مناسب با توانایی های خود بپردازند.

 

هم چنین در سایه عنایت خداوند و استمداد از حضرت ولی عصر عجل الله فرجه الشریف توان خود را به کار گرفته و خواهم گرفت تا به ایده های نو و آراء خلاقانه مربیان، اولیاء و دانش آموزان فرصتی برای بروز و ظهور دهم. در پناه این نگاه، طرح و برنامه های متعددی در مدرسه پیاده شده و هر ساله رویدادهای تازه ای در جریان است.

 

متوسطه اول روشنگر قصد دارد نوجوانانی متعادل، پرسش گر، دانشمند، متفکر و توانمند در برقراری ارتباط را تربیت کند که پای بند اصول اخلاقی و مذهبی هستند و به یادگیری و توسعه مهارت های شخصی و تحصیلی خود اهمیت می دهند. برنامه درسی متوسطه اول در تلاش است که مهارت های فکری، شخصی، عاطفی و اجتماعی مورد نیاز برای زندگی، یادگیری و کار را در دنیایی با سرعت جهانی توسعه دهد.

 

دانش آموز خوب متوسطه اول روشنگر دانش آموزی است که دانش عمیقی کسب می کند، در مواجهه با طیف وسیع و متعادلی از برنامه درسی، فهم و درک خود را توسعه می دهد. آمادگی فوق العاده ای برای ورود به دانشگاه دارد، از عهده مسایل پیچیده به خوبی بر می آید و تصمیمات اخلاقی منطقی می گیرد.

مینو قرایی          

مدیر متوسطه دوره اول روشنگر

 

>